بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

من زینب سیار شمس آبادی ساکن استان فارس شهرستان آباده هستم. تحصیلات راهنمایی و دبیرستان را در مدرسه نمونه دولتی شهر آباده گذراندم و در دبیرستان شاگرد اول کلاس بودم. دانشگاه رشته روانشناسی دوره روزانه پذیرفته شدم و رتبه سوم کلاس شدم از همین طریق سهمیه استعداد درخشان و مصاحبه دانشگاه شهید بهشتی تهران، رشته مشاوره مدرسه برای مقطع ارشد پذیرفته شدم. در حال حاضر در دانشگاه شهید بهشتی تهران دوره ارشد را می‌گذرانم و عضو تیم آموزشی یادوین هستم و درخدمت شما دوستان عزیزم من به دروس انسانی مسلط هستم ولی بازهم همزمان با شما درس میخوانم دروس کنکور و دبیرستان رو مرتب مرور میکنم که بتوانم بیشترین کمک را به شما بکنم.

صحبتی با کنکوری های عزیز

دوست کنکوری عزیزم همه ما در زندگی با مسائل سخت و دشواری رو به رو میشویم کنکورم یکی از این مراحل سخت و مهم زندگی شماست. خوبی این مرحله همین هست که برای همه ما از گذشته تا حال و آینده بوده و هست پس شما اولین و تنها کسی نیستی که این مرحله رو باید پشت سر بگذاری. همه آدم ها همه جای دنیا برای موفقیت برای بدست آوردن هدف ها و آرزوهاشون میجنگند تلاش میکنند هیچ چیزرا بدون تلاش بدون تحمل سختی در این دنیا به کسی نمیدهند. پس هرموقع خسته شدی احساس کردی به چه دلیل مجبوری به همه این دروس سخت مسلط بشی یادت بیاد که این امر برای همه ثابت هست و خاصیت زندگی دنیایی ماست.

اگر تو تلاش نکردی دیگری تلاش میکند و جایگاهی که آرزوی تو بوده را تصاحب میکند، درسته سه سال سخت درس خوندن و تفریح زیاد نداشتن و آزمون دادن شما را خسته میکند و واقعا زمان زیادی هست اما به این فکر کنید که یک عمر بدون کار مورد علاقه، رشته مورد علاقه و درامد خوب زندگی کردن چقدر می‌تواند سخت تر باشد؟؟ من عذر میخواهم از شما اگر صحبت هایم بیشتر از اینکه انگیزشی باشد شما رو ناراحت میکند اما دوست داشتم اول صحبت هایم این حقیقت ها را بازگو کنم من از آن دسته مشاورینی نیستم که امید واهی دهم و با صحبت هایم برای دقایقی دل شمارا خوش کنم این را باید بدانید که اگر میخواهید درمراحل سخت این زندگی به خصوص کنکور موفق شوید واقع بین باشین بله کنکور سخت هست رقابت زیاد است و اختلاف طبقاتی و درامد خانواده ها زیاد، اما ما اینجا هستیم تا کنار شما باشیم تا تلاش کنیم به کمک همدیگر این مسائل را حل کنیم من به عنوان مشاور و کسی که این مراحل را گذرانده به شما این نوید را میدهم که توانایی ما از مشکلات بیشتر هست چراکه خداوند متعال فرموند به هیچ کس بیشتر از حد توانایی اش مشکل و مسئله‌ای را نمیدهیم که نتواند آن را حل کند.

دوست عزیز کنکوری من میدونم که این روزها ذهن آشفته و درگیری دارین میدونم که برنامه ریزی های شما سخت پیش میرود و دروس سخت هست و زیاد و وقت شما اندک در جریان استرس زیاد شما هستم چون خودم همه این مراحل رو با موفقیت گذراندم اینجا هستم تا هرکمکی بتوانم برای شما انجام دهم تا کنار هم به امید خدا مهم ترین مسابقه زندگی شمارا ببریم و موفق شویم نتایج درخشان کنکور انقدر قدرت دارد که تمام خستگی های این سا لها درس خواندن را از جان شما بشوید. اینجا با ما و کنار تیم قوی یادوین قراره سختی درس خواندن برای شما آسان‌تر شود. هرکاری برای انجام شدن به ابزارهای مناسب نیاز دارد اگر شما ابزارهای هرکاری را خوب بشناسید و نحوه استفاده آنها را بدانید درست انتخاب کنید درآن کار موفق میشوید اگر این اتفاق ها نیوفتاد شما مجبور میشوید مسیر را دوباره تکرار کنید و همه سختی ها و تلاش‌های شما بی فایده میشود و سختی کار چندبرابر خواهد شد. ما کنار شما هستیم تا ابزار های مناسب کنکور خوب را به شما معرفی کنیم و در اختیار شما بگذاریم. برنامه ریزی ومنابع مناسب،آزمون های آزمایشی و راهنمایی های مشاوره ای و تخصصی مواردی است که در اختیار شما خواهیم گذاشت.

مشاورین چه کمکی به شما خواهند کرد؟

برنامه ریزی مناسب: دوست کنکوری من برنامه ریزی یک کار تخصصی هست افرادی هستند که آموزش دیدند تا برنامه ریزان حرفه‌ای شوند البته که یک برنامه مناسب حتما باید شخصی سازی بشود نمی‌شود یک نسخه را برای همه پیچید اگر ذهن شما مشغول است و استرست زیاد شده تنها یک برنامه مناسب که جامع و کامل باشد می‌ تواند کمک کند تا از این سردرگمی بیرون بیایی و دوباره مسیرت را پرقدرت ادامه بدهی. برنامه ریزی مناسب باید به شما مجال جبران کردن دروس عقب افتاده و کارهای ناتمام را بدهد باید مرورهای مناسبی داشته باشد تا دروس تثبیت شود وقتی نقشه راهت را روی کاغذ بیاوری و به حرفه‌ای بودن این نقشه ایمان بیاوری ذهنت از دغدغه خالی میشود و فضای بیشتری باز می‌شود برای درس خواندن. اگر بدون نقشه، راهت را ادامه دهی به همه کارهایی که در مسیر انجام میدهی شک میکنی که آیا درست است یا نه و همیشه خیلی از فضای ذهنت مشغول برنامه ریزی از هم گسسته ذهنی‌ات میشود و یا مشغول برنامه‌ای که از خوب و استاندارد بودنش مطمئن نیستی. چقدر فرق هست بین اراده کسی که از نقشه راهش مطمئن هست با کسی که شک دارد؟

منابع مناسب: شما هم باید کتاب و محتوای درسی را خوب بخوانید هم تست های مفید و کاربردی تمرین کنید چون تست ها فقط برای سنجش شما نیست بلکه شما با تست خوب روش و شیوه درس خواندن هر درسی را می آموزید که من به شما کمک میکنم تا خوب تحلیل کنید و شیوه درست درس خواندن را با کمک حل تمرین و تست یادبگیرید اگر شما ساعت ها مطالعه کنید ولی به روش درست و اصولی نباشد همان میشود که سرجلسه کنکور به تست ها نگاه کنید و بگویید چقدر برایم آشنا هست اما نتوانید پاسخ درست را پیدا کنید چراکه شما اصلا شیوه اصولی مرور و سپردن به حافظه بلند مدت و متصل کردن نکات دروس مخلتف به یکدیگر را بلد نبودید.

منابع مناسب باید کمک کند شما نه چیزی فرا تر از حد کنکور مطالعه کنی که خسته و دلزده شوی نه از حد کنکور کمتر باید مطمئن باشی که منابعی که برای مطالعه اشان وقت میگذاری مفید و کاربردی هستند من در دوران کنکورم زیاد دیدم کتاب های تستی که واقعا سخت تر یا آسان تر از کنکور بود و شاید اول مسیر متوجه شدن این موضوع برای من که دفعه اولی بود که کنکور میدادم سخت بود ومتاسفانه مقدار زیادی انرژی و وقت از من هدر میداد.

آزمون های آزمایشی: شما باید حتما خودتان را با آزمون های شبیه سازی شده به کنکور محک بزنید تا دیر نشده متوجه اشتباهاتتان در مسیر پر پیچ و خم کنکور بشوید آزمونی مناسب میباشد که بودجه بندی استاندارد و اصولی داشته باشد که نیاز های شما به مرور مطالب تثبیت مطالب را در کنار خواندن مطالب جدید برطرف کند.

مشاوره و راهنمایی حرفه‌ای: دوست عزیزم هر انسانی در موقعیت های سخت و مختلف زندگی نیاز به کمک افراد متخصص دارد شما به تنهایی شاید بتوانی از پس کنکور بر بیایی اما خیلی سخت تر از وقتی که کسی دلسوزانه و حرفه‌ای و تخصصی شما را راهنمایی کند وقت کم هست و مشکلات مسیر زیاد شما به تنهایی اگر بخواهی مسیر را پیش ببری باید آزمون و خطا کنی باید بارها زمین بخوری و خودت بلند شوی و این انگیزه و توان شما را به شدت کاهش میدهد چرا از تجربه کسانی که این راه را قبل از تو رفتن استفاده نکنی؟ چرا درصد و احتمال شکست را کم نکنی؟ و تن به آزمون و خطا در این زمان محدود و رقابت سنگین ندهی؟

این هنری نیست که شما با هوش بالا و استرس کم و بدون موانع و مشکلات کنکور خوبی بدهید. نباید تلاش کنید استرس و اضطراب را مهار کنید چون اینها ویژگی های طبیعی هستند که در همه انسان ها در مواقع حساس زندگي فعال میشوند شما باید راه کنترل استرس و اضطراب را هنگام درس خواندن و تست زدن یاد بگیرید تلاش نکنید که دیگر بدون استرس امتحان دهید بدانید که موفق نمیشوید چون نمیتوانید با این نیروی طبیعی بجنگید و فقط وقت و انرژی شما هدر می رود. یاد بگیرید که استرس بخشی از وجود همه هست و تو دوست عزیزم تنها کسی نیستی که تحملش میکنی اما فرق کسی که استرس براو کارساز نیست و موفق میشود با کسی که از اهدافش عقب می افتد دانستن یا ندانستن روش کنترل و کنار آمدن با این ویژگی طبیعی که در مواقع حساس فعال میشود است.

نظر خانوم زینب سیار شمس آبادی در رابطه با هوش و استعداد

عزیزانم فکر نکنید همه کسانی که موفق شدند هوش بالا و استعداد بالقوه زیادی داشتند خیر این مانع ذهنی بزرگ که نمی‌ گذارد شما پیشرفت کنید را از ذهن خود حذف کنید،حرف اول را در کنکور تلاش، پشتکار و اراده آدم ها میزند چه بسیار افراد با هوش و استعداد بالایی که بدون تلاش موفق نشدند همه ما هوش و استعداد نسبی داریم شاید یکی بیشتر یکی کمتر اما تفاوت در اراده و پشتکار ما هست که باعث موفق شدن یا نشدن ما میشود. شاید موانع ما با بقیه تفاوت داشته باشد اما همه در این دنیا مشکلاتی دارند و ما کنار شما هستيم تا مشکلات درسی را باهم حل کنیم.

همه ویژگی های اساسی که لازم هست برای موفقیت شما اکتسابی هستند نه انتسابی و شما می‌توانید همه اینها را بدست بیاورید و موفق شوید نمیخواهم بگویم شرایط محیطی و اطرافیان و… تاثیری ندارد نه اما این قدرت اراده و تلاش شما هست که بر همه چیز برتری دارد. تفاوت یک آدم موفق و ناموفق همین است که فرد موفق خودش را شناخته و به قدرت اراده خودش ایمان دارد اما فرد ناموفق همیشه دنبال بهانه جویی و دلیل میگردد تا مشکلات را گردن این و آن بیندازد و درس نخواهد خواند.

دوست عزیزم دلسوزانه راهنماییت میکنم از تجربه افرادی که این راه را رفته اند استفاده کن شما الان سن کمی دارید و تجربه ندارید اما امثال ما که این دوران را سپری کرده ایم همه این موانع ذهنی و دغدغه های شمارا میشناسیم و میدانیم که اکثر اینها قابل حل هستند و نمی‌توانند مانع موفقيت شما بشوند. تلاش کنید، پشتکار داشته باشین و توکل کنید به خدایی که بی اذن او برگی از درخت نمی افتد نا امید نباشید که بدترین مانع برای شما همین ناامیدی هست.

برای سرنوشت زیبای خود بجنگید.