اینجانب وحیده فهیمی نسب:

 • رتبه ۲۰۰۰ کنکور سراسری رشته ادبیات و علوم انسانی در سال ۱۳۷۹
 • فارغ التحصیل رشته الهیات، گرایش علوم قرآن و حدیث
 • فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته فقه و حقوق اسلامی از دانشگاه فردوسی مشهد مقدس
 • دانشجوی ممتاز دانشگاه فردوسی مشهد
 • مدرس و معلم دروس عربی و ادبیات فارسی
 • مسلط به تدریس کلیه دروس رشته علوم انسانی
 • فعال حوزه آموزش مجازی
 • مشاور تحصیلی،مربی علمی و پشتیبان کنکوری تخصصی رشته ادبیات و علوم انسانی
 • برنامه ریز و برنامه نویس کنکوری
 • آموزش دهنده و مدرس مهارت های یادگیری
 • راهنمای سبک حفظ خوانی دروس تخصص علوم انسانی
 • عضو تیم بزرگ یادوین( مجموعه یادگیری نوین)
 • آزموده شده، بارها و بارها توسط متخصصین و اساتید برتر موسسه یادوین
 • پژوهشگر در حوزه تعلیم و تربیت نوجوانان
 • محقق شیوه های یادگیری نوین آموزشی
 • فعال حوزه کنکور

انسان موجودیست که از بدو تولد به واسطه تلاش و سعیش به خواسته ها و اهدافش دست می بازد. یعنی در همان اولین آواهای نامفهومی که در ماه های ابتدای حیات از خود تولید میکند تا آخریت کلمات در پایان عمرش،از نخستین گام هایش در نو پایی تا آخرین قدم هایش در کهنسالی، با تلاش انسان سر و کار دارد. هر چه میزان این تلاش بیشتر باشد، رسیدن به هدف و آرزوها سریعتر است. بنده‌ی حقیر، شدیداً معتقدم که خداوند قبل از اینکه خواسته و آرزویی را در قلب بنده‌ای نهادینه کند، توانایی رسیدن به آن خواسته را در وجودش و در ذهنش محقق میکند و چه بسا توانایی های محقق شده در وجودمان که فقط بصورت آرزویی دست نیافتنی در دل مانده و به واسطه عدم سعی و کوشش ما شکوفا نشده‌اند. گاهاً ما شرایط نامساعد مالی، عدم امکانات و … را توجیهی در جهت تلاش ناکرده خود میدانیم، در حالی که همه ما افرادی را میشناسیم که با وجود شرایط سخت و نامساعد خانوادگی، مالی، محیطی و… توانسته‌اند خواسته های بزرگی را به تحقق برسانند و به مدارج بالای علمی، هنری، فرهنگی و اقتصادی برسند.

چگونه چنین چیزی ممکن است، که با وجود معضلات و مشکلات پیش رو رشد کرد و پیشرفت نمود؟

پاسخ به این سوال آسان است. اگر هر فردی شناخت صحیحی از خودش، ضعف هایش، توانمندی‌هایش،استعدادهایش و… داشته باشد. به عبارتی اگر شناخت همه جانبه نسبت به خود داشته باشد، با همت و پشتکار میتواند به اهداف بالای خود برسد و آینده روشن و سرشار از موفقیت و افتخار را برای خود رقم بزند. بنده به واسطه سال ها تدریس، با جوانان و نوجوانان و دانش آموزان زیادی برخورد داشته‌ام که پس از دوازده سال تحصیل و در آستانه کنکور سراسری دچار سردرگمی، سرخوردگی و ناامیدی بودند و احساس راه گم کرده‌ای را دارند که راه را به غلط رفته و احساس ندامت و پشیمانی بخاطر نوع تحصیل، رشته تحصیلی، نحوه درس خواندن و… دارند و بدون اینکه بدانند چه میخواهند و چه هدفی را باید دنبال کنند و بدون هیچ تلاش منظم و قانون مداری، کنکور را سدی در مقابل خود و آرزوهایشان میدانند. دانش آموزانی که سازندگان فردای این کشورند و آینده از آن آنهاست. اما عدم خودباوری، عدم شناخت صحیح استعداد ها و توانای‌هایش مانند تحقق رویاهایش میشود. در حالی که جهت دهی صحیح و درست درسی، برنامه ریزی دقیق، ایجاد انگیزه در دانش آموزان میتواند کمک شایانی باشد در جهت پیشرفت دانش آموز؛ همه این امور از وظایف پشتیبان و حامی تحصیلی است تا تلاش دانش آموز را جهت دهی و در مسیر صحیح قرار دهد.

یک راهنمای درسی که با انجام راهکارهای موثر در دانش آموز ایجاد انگیزه کند و با ترسیم آینده‌ای روشن محرکی باشد تا دانش آموز با اراده‌ای راسخ و محکم تر از همیشه بسوی هدف گام بردارد. فردی که با ارائه تکنیک های سریع و موثر مطالعه، راه های تقویت حافظه و تمرکز حواس و به قول معروف یاد دادن فوت و فن درس خواندن و راهنمایی دانش آموز، راه یادگیری را برای او هموار تر سازد.

اهداف سرکار خانوم وحیده فهیمی نسب

هدف این جانب از اشتغال به این حرفه (پشتیبان تحصیلی) در کنار تدریس، پرورش استعدادها و شکوفا کردن توانمندی‌های دانش آموزانی هست که تا به حال به آنها توجهی نشده و یا جدی گرفته نشده‌اند، رشد دانش آموزان با راه ها و نحوه صحیح و اصولی درس خواندن، تکنیک ها و روش های موثر و مفید مطالعه دروس، یافتن علاقمندی ها و استعدادهای نهفته‌ی دانش آموز، ایجاد انگیزه‌ی مثبت و بالا بردن روحیه فردی برای سوق دادن دانش آموز بسوی اهدافش، راهکارهای مقابله با کاهلی و تنبلی، برنامه ریزی دقیق و نظام‌دار برای مطالعه دروس براساس سطح علمی دانش آموز و سبک زندگیش، حفظ آرامش و عدم استرس و اضطراب در آزمونها، علی‌الخصوص آزمون کنکور سراسری، راه های به‌سازی و تقویت حافظه و آموزش و رفع اشکالات درسی بصورت مجازی و یا ارائه فیلم های آموزشی در جهت یادگیری بهتر دانش آموز و در یک کلام، نشان دادن مسیر صحیح (راه و چاه) به دانش آموزان بخصوص دانش آموزان پایه دوازدهم که در آستانه کنکور هستند.

مسئله‌ای که تا چند دهه پیش و در زمان ما بخاطر نبود مشاور و پشتیبان تحصیلی و عدم توجه به این مطلب، باعث از بین رفتن علایق و غیرتخصص شدن افراد زیادی از هم نسلان ما شد و تبدیل به معضل شد که امروزه متاسفانه شاهد افراد غیرمتخصص در مشاغل مختلف و یا افراد متخصص اما بی‌انگیزه هستیم. اما عنایت و توجه ارگان های مختلف اعم از آموزش و پرورش و فرهنگسازی در جامعه از طریق رسانه ها و انتقال آن به مردم، به رشد، پرورش و تحصیل نسل جوان در سال های اخیر کمک چشمگیری داشته. مهم قرار دادن تحصیلات و مسئله کنکور از جانب جامعه، حمایت خانواده ها، مدارس، دولت و توجه ویژه به داوطلبان کنکور و افزایش رشته ها و شغل های کاربردی، گامی موفقیت آمیز برای فردای بهتر است. این مطلب که هر فردی با توجه به توانمندی ها و علایقش اگر در مکان مناسب خود قرار بگیرد می‌تواند آینده روشنی را برای خود و جامعه‌اش بسازد، بنده را ترغیب کرد تا برای سر و سامان دادن به وضعیت تحصیلی و درسی جوانان و نوجوانان سرزمین عزیزم ایران، از هیچ کوششی فروگذار نباشم.

موسسه بزرگ یادوین (یادگیری نوین) نهادی مردمی با هدف خدمت به فرزندان رشید ایران، برای دانش آموزان کنکوری که در پایه دوازدهم رشته ادبیات و علوم انسانی مشغول به تحصیل‌اند (دانش آموزانی که به واسطه رشته تحصیلی کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند) در طبقات مختلف جامعه و ارائه خدمات متنوعی چون ارائه ویدئوهای آموزشی از بهترین اساتید درسی، ارائه درسنامه‌های مفید و مختصر با جدول بندی و نمودار، تست های پر تکرار کنکور، قرار دادن مشاور و پشتیبان تحصیلی و ارائه برنامه ریزی درسی برای دانش آموزان، با توجه به شرایط زمانی و استعدادهای فردی، بستری مناسب برای دانش آموزان کنکوری و پایه دوازدهم مهیا کرده تا آزمون کنکور را با موفقیت سپری کنند.

این مجموعه با آماده کردن شرایط مناسب تحصیلی و حمایت های مالی و معنوی از دانش آموزان کم بضاعت و قشر ضعیف‌تر جامعه به لحاظ اقتصادی و حمایت از دانش آموزانی که در روستاهای دور افتاده و بدون امکانات هستند، تلاش دارد تا در وهله اول آینده‌ای بهتر برای جوانان سرزمین عزیزمان ایران و وهله بعد ایرانی آبادتر و پیشرفته‌تر را بسازد. مفتخرم از اینکه عضوی کوچک از مجموعه بزرگ یادوین هستم و از اینکه گامی هر چند کوچک در جهت توسعه و آبادانی وطنم و موفقیت فرزندان برومند این آب و خاک بر میدارم، بر خود میبالم. امیدوارم با استعانت از محضر آقا امام زمان و با تلاش خستگی ناپذیر، دلسوزانه و شبانه روزی پرسنل محترم این مجموعه (یادوین) آینده‌ای زیباتر و کشوری آبادتر و جوانانی بالنده تر را داشته باشیم.