رزومه خانوم نگار رییس سمیعی مشاور تحصیلی

بنده نگار رئیس سمیعی ، عضو گروه جهادی سلمان و گروه آموزشی یادوین (یادگیری نوین) از وظایف بنده مشاوره آموزشی تلفنی و برنامه ریزی هست.

تسلط کامل روی تمام دروس انسانی را دارا هستم و همچنین پا به پای دانش آموزانم به مطالعه‌ی دروس رشته ی انسانی میپردازم و این امر موجب بهبود کیفیت برنامه ریزی و پشتیبانی بنده برای دانش آموزان کنکوری می باشد.
عشق و علاقه ی بسیار زیاد من به فضای کنکور و فعالیت در این حوزه، سبب انتخاب شغل پشتیبان ، برنامه ریز و مشاور تحصیلی شده و گروه آموزشی یادگیری نوین(گروه جهادی سلمان) این امکان را برای دانشجویان فراهم کردند و آموزشات جامع و کاملی به من و همکارانم ارائه شده بلکه میسر شود توانایی پشتیبانی و مشاوره به دانش آموزان را داشته باشیم.

نظر خانوم رییس سمیعی درباره کنکور

کنکور یک مرحله ی بسیار مهم از زندگی و یک پل بزرگ برای رسیدن به اهداف و رویاهای زندگی هر شخص است…
تمام اشخاص موفق، قبل از رسیدن به اهداف شان ، بار ها خسته می شوند
بار ها تصمیم میگیرند مسیرشان عوض کنند
حتی بار ها شکست میخورند
اما کسی یا کسانی برنده اند ، که جا نزنند و پس از هر زمین نشستن دوباره بلند شوند و قوی تر از قبل مسیرشان را ادامه دهند
هر کس تلاش کند حتما نتیجه اش را می بیند
به طور کلی سرنوشت شما میزان بستگی زیادی به نتیجه ی کنکور شما دارد.
واژه ی کنکور همیشه برای اکثر دانش آموزان یاد آور استرس و اضطراب و بی خوابی بوده…
اما این دیدگاه منفی نسبت به کنکور حتما باید تغییر پیدا کند.
کنکور پلی برای رسیدن به آرزوهاست…
برای رسیدن به هر خواسته ای ، باید سختی های خواسته و یا ناخواسته ای را متحمل شویم .
به همین دلیل کنکور واسطه ای قرار داده شده تا افراد لایق ، شایسته و پر تلاش ، به اهداف زیبا و دلخواهشان برسند .
زمان ، بیشتر از هر چیزی برای یک کنکوری اهمیت دارد .
با برنامه ریزی صحیح و اهداف مشخص و همچنین اراده و تلاش سفت و سخت ؛ میتوان دید بسیار شیرین تری نسیت به کنکور پیدا کرد
کنار گذاشتن سفر و تفریح برای مدتی کوتاه ، نه تنها پشیمانی به همراه ندارد ، بلکه در نهایت موجب خشنودی و رضایت میشود .
بنابراین،من و همکارانم در گروه جهادی سلمان، با تمام توان کمک تان خواهیم کرد تا قدم های بهتری در راستای مسیری که پیش رو خواهید داشت ، بردارید.
البته تلاش و پشتکار و همکاری شما با مشاور،اهمیت بسیار زیادی دارد.
همراهی و همکاری با مشاور ، می تواند کمک بسیار زیادی به دانش اموز بکند
مهم ترین و بهترین انگیزه برای یک کنکوری ، میتواند فکر کردن و تصور لحظه ی اعلام نتایج باشد .
اینکه در آن لحظه چقدر شاد و یا ناراحت خواهد بود ، ثمره ی تمام زحماتی است که در دوران قبل از کنکور کشیده است.
تک به تک اعمالی که شما در این دوران انجام می دهید، در آینده شما تاثیر خواهد گذاشت
اینکه لحظه ی خروج از جلسه ی کنکور، حس خوب یا بدی داشته باشید، وابسته به همین روز های شماست .
هر تنبلی یا کوتاهی که در این دوران انجام دهید ، مثل یک فیلم از جلوی چشمانتان رد خواهد شد و چیزی جز افسوس و پشیمانی به همراه نخواهد داشت …
و برعکس ، تمام تلاش هایی که میکنید و سختی هایی ک تحمل خواهید کرد ، ان زمان برای شما خوشایند و لذت بخش خواهد بود …
زمان و فرصت های از دست رفته را با هیچ قیمتی نمیتوان دوباره برگرداند
به نصحیت ها و حرف های این چنینی، بی تفاوت نباشید …
چون هیچ چیز از پشیمانی بدتر نیست …


از همان گذشته به ما گفته اند که وقت طلاست. چون هیچ طوری نمی‌توان وقت از دست رفته خود را دوباره به دست آورد. ویژگی جالب زمان این است که مثل برق و باد می‌گذرد!
هر کسی فرصت یکسانی در طول روز دارد. تصمیم با خودش است که از آن زمان برای موفقیت در کنکور استفاده کند یا مثل بسیاری از افراد آن را هدر بدهد.
برای شروع هیچوقت دیر نیست
اما برای پشت گوش انداختن همیشه دیر است
به لذت های گذرا دل نبندید و به فکر آینده ی درخشان باشید
تحصیلات گیره‌ای است که زندگی شما را هنگام سختی‌ها یکپارچه نگه می‌دارد و جلوی از هم پاشیدن آن را می‌گیرد.
این جمله تشبیه فوق العاده خوبی نسبت به درس و تحصیلات داشته است. واقعاً کسی که علم و سواد و تحصیلات بالایی دارد، قطعاً در سختی ها و مشکلات عاقلانه‌تر عمل می‌کند و نمی‌گذارد زندگی اش به یکباره نابود شود. اما افراد دیگر ممکن است با کوچکترین مشکلی شیرازه زندگی شان از هم پاشیده شود و به علت نداشتن آگاهی بالا، اتفاقات بسیار بدی برایشان رخ دهد.

اگر نمی خواهید جزء دسته دوم باشید، همین حالا وقتش است که جلویش را بگیرید و با تلاش های اکنون خود بتوانید از تهدیدها و سختی های آینده برای خود فرصت ایجاد کنید.‌
درس و تحصیلات یکی از مهم ترین لازمه ها برای رسیدن به شغلی مناسب است. در این دوره و زمانه اگر تحصیلات بالایی نداشته باشید، به دست آوردن شغلی خوب کمی برایتان سخت خواهد شد. شک نکنید که تلاش‌های امروز شما برای قبولی در کنکور و ادامه دادن تحصیلات، نتیجه فوق العاده ای خواهد داشت و موفقیت های خوبی را نصیب تان خواهد کرد.

خودتان را با رقبا و دوستان مقایسه نکنید!
بسیاری از داوطلبان، با پیش آمدن کمی سختی در دوره آمادگی برای کنکور، بلافاصله انرژی و انگیزه خود را از دست داده و ناامید می‌شوند؛ مثلاً وقتی با مبحث سختی مواجه می‌شوند و از پسِ خواندن آن بر نمی‌آیند یا اینکه چندین تست را اشتباه می‌زنند یا در آزمون‌های آزمایشی، رتبه خوبی را کسب نمی‌کنند، بلافاصله ناامید شده و دست از کار و تلاش بر می‌دارند. به یاد داشته باشید که هیچ کاری براحتی به پایان نمی‌رسد و هیچ هدفی به آسانی محقق نمی‌شود، و برای انجام هر کاری باید زحمت کشید و تلاش کرد.

مقایسه خود با دیگران در کنکور عملی اشتباه است!

فکر کردن به اینکه فلان دوست یا آن همکلاسی یا فرزند همسایه چقدر مطالعه کرده است، چطور تست می‌زند، در فلان درس‌ها قوی است و … فقط باعث می‌شود که بخشی از انرژی و انگیزه شما از بین برود. بارها دیده‌ایم که بعضی از پشت کنکوری‌ها، انگیزه خود را از دست می‌دهند؛ زیرا گمان می‌کنند دانش‌آموزانی که داوطلب شرکت در آزمون سراسری هستند، آماده‌تر از پشت کنکوری‌ها هستند یا اینکه داستان کنکور سال قبل آنها تکرار خواهد شد. همین موضوع باعث می‌شود تا آنها از همه توان خود برای مطالعه استفاده نکنند. در مقابل، دیده می‌شود که بسیاری از دانش‌آموزان نیز احساس می‌کنند که همزمان با درس‌های مدرسه و کلاس، نمی‌توانند آن طور که باید درس بخوانند و در کنکور موفق شوند.
همین فکرهای جانبی، مثل مقایسه خود با دیگران یا اعتماد نداشتن به توانمندی‌های خود، باعث می‌شود تا انگیزه داوطلبان برای مطالعه مفید افت کند. یادتان باشد که هر سال در کنکور، افراد زیادی از پشت کنکوری‌ها و دانش‌آموزان در کنکور با رتبه‌های خوب موفق می‌شوند، و این نشان می‌دهد که همه می‌توانند موفق شوند؛ به شرطی که با انگیزه پیش بروند و با انگیزه بمانند. برای انجام این کار، ذهنتان را از اینکه چه مقدار درس خوانده‌اید و در چه سطحی هستید، خالی کنید و فقط به برنامه خودتان فکر کرده و با امید در ادامه مسیر پیش بروید و مطمئن باشید که موفق خواهید شد.
برخی از افراد هستند که بیشتر از این که به خوبی ها و اتفاقات مثبت فکر کنند، جنبه منفی قضیه را نگاه می‌کنند و خود را ناامید می‌کنند. در صورتی که این کاملاً اشتباه است. آن ها برای موفقیت در کنکور به جای اینکه بگویند “اگر قبول شوم چقدر اتفاقات فوق العاده برایم می افتد و  …، می‌گویند اگر در کنکور قبول نشوم چه خواهد شد؟”

طبیعی است که این ترس بر شما غالب خواهد شد و جلوی اتفاقات مثبت را تا حدودی برایتان خواهد گرفت. البته وجود این ترس تا حدی ضروریست و می‌تواند محرک شما برای تلاش کردن و رسیدن به هدفتان باشد. اما اگر این ترس از حد خود بگذرد، قطعاً اتفاقات خوبی را در پی نخواهد داشت.
شما به حال خوب و انرژی مثبت برای تلاشی بی وقفه نیازمندید.
هر فردی دارای هزاران مشکل شخصی است و هیچ چیز نمیتواند این اصل را انکار کند
اما گره ها و مسائل ذهنی شما نباید اختلال چشمگیری در نحوه درس خواندن و میزان تلاش شما ایجاد کند.


بهانه گرفتن و دلیل‌های بی‌خود و بی‌جهت برای توجیه کردن کارهای خود، نه تنها باعث رسیدن ما به موفقیت نمی‌شود، بلکه ممکن است شکست های زیادی را نصیب ما کند.
سعی کنید در درس خواندن هم بهانه نیاورید. اگر هر روز سر خودتان کلاه بگذارید و درس خواندن را به زمان دیگری موکول کنید، مطمئناً نمی‌توانید امتحانات مهمی مثل کنکور را درست پشت سر بگذارید و در آن‌ها به موفقیت برسید.
بعد ها برای تک تک بهانه ها ابراز پشیمانی میکنید و مهم تر از همه ، دیگر با بهانه هایتان خودتان را هم نمیتوانید راضی کنید …
از درس خواندن لذت ببرید!
به هیچ عنوان با غر و خستگی و آه و افسوس درس را شروع نکنید !
برای انجام هر کاری انرژی و انگیزه لازم است…
با شور و شوق و حال خوب سراغ درس ها بروید.
از هر چیز کوچک و بزرگی برای شادی بخشیدن استفاده کنید.
حتی استفاده از یک خودکار رنگی ، یا وعده ی خوردن یک فنجان چای و کیک پس از اتمام برنامه !
داشتن هدف بزرگ و متعالی، یکی از بزرگترین و اصلی‌ترین راهکارهای بالا بردن انگیزه است. برای کنکور خود، هدف‌سازی کنید و خود را در شرایطی که دوست دارید، تصور کنید. برای خود، اهداف متعالی بسازید و هر روز به آن فکر کنید. خود را در حالی تصور کنید که به آن هدف دست یافته‌اید و در شرایطی هستید که دوست دارید.
داشتن هدف از شرکت در کنکور و فکر کردن به آن، به شما کمک می‌کند که هر روز با انرژی و انگیزه عالی درس خوانده و پیش بروید. سعی کنید که هدف‌های بزرگ و ویژه‌ای را برای خود در نظر بگیرید. اهداف بزرگتر نسبت به هدف‌های کوچکتر، انگیزه بیشتری در فرد به‌وجود می‌آورند. همچنین هدف بزرگ، در مقایسه با هدف کوچک، اثر بیشتر و عمیق‌تری دارد و می‌تواند منشا تولید انگیزه‌های قوی شود.

برای رسیدن به هر هدف بزرگی، مسلماً باید تلاشی در حد و اندازه های همان هدف داشته باشیم. درکنکور نیز همین طور است؛ اگر شما تلاش زیادی برای قبولی در کنکور نکنید و به استراحت و تفریح بیش از حد بپردازید، قطعاً رسیدن به هدفتان رویای غیر قابل دسترسی خواهد بود. پس به همان اندازه هدفتان که قبولی در کنکور است تلاش مناسبی انجام دهید.
اگر تاکنون زندگی موفقی نداشته اید و یا از آینده خود می‌ترسید و می‌خواهید در آینده موفق شوید، از همین حالا تلاش را برای رسیدن به هدف خود شروع کنید و آینده را آن طور که می‌خواهید بسازید.
به خود و خدای خود ایمان داشته باشید. اگر به خود و خدای خود ایمان داشته باشید، به راحتی از عهده مشکلات زندگی‌تان برخواهید آمد و ثابت قدم و مطمین، در راه رسیدن به اهداف خود گام برخواهید داشت.


هنگامى که نام خدا برده مى‌شود، یک دنیا عظمت، قدرت، علم و حکمت در قلب انسان متجلى می‌شود؛ چرا که او داراى اسماء حسنى و صفات علیا و صاحب تمام کمالات و منزه از هر گونه عیب و نقص است. توجه مداوم به چنین نکاتی، نه تنها روح انسان را به نیکی‌ها و پاکی‌ها سوق مى‌دهد و از بدی‌ها و زشتی‌ها پیراسته مى‌کند، بلکه باعث می‌شود تا ما همیشه از اینکه خدایی با این عظمت و بزرگی، مراقب ما و احوال و امور زندگی‌مان است، احساس آرامش کنیم؛

پس زمانی را برای خلوت کردن با خدا اختصاص دهید، با او درد دل کنید، از روزی که گذرانده‌اید، با او صحبت کنید، از آدم‌ها، از غم‌ها، از شادی‌ها با خدا حرف بزنید و بابت نعمت‌های قشنگی که در اختیار خودتان دارید از او تشکر کرده و ایمان خود را راجع به این باور که هر چیزی که در زندگی شما اتفاق می‌افتد در راستای خیر و مصلحت شماست، تقویت کنید. انجام این کار باعث می‌شود تا به آرامشی که می‌خواهید دست پیدا کنید و دیگر کمتر چیزی باعث رنجش و ناراحتی شما شود.