مهلا جهانتیغ هستم و تمام تلاشم رو میکنم که فردی موفق و باعث سربلندی و افتخار پدر و مادرم باشم و الگو برای بقیه افراد باشم.

در دوره دانشجویی، در مسابقات ورزشی شرکت کردم حائز کسب مقام شدم و کسب مقام دوم مسابقات استعدادیابی دومیدانی قهرمانی شمال استان در(حوزه سیستان) به مناسبت بازگشت آزادگان به میهن اسلامی دربخش بانوان شدم و مقام اول در ماده ۴۰۰ متر در رده سنی جوانان در شهرستان زابل شرکت در مسابقات همگانی دانشجویان دانشگاه های استان سیستان و بلوچستان، کسب مقام سوم از رشته آمادگی جسمانی کسب گواهی نامه مربیگری درجه ۳ آمادگی جسمانی، شرکت در طرح ولایت کشوری تابستان ۹۸ و گواهی حضور در دوره آموزش مبانی اندیشه اسلامی.

فقط به‌ موفقیت‌ هات‌ فکر کن و نه به شکست. همیشه بگو برنده‌ میشم‌ هنگام رقابت با دیگران به خودت بگو من‌ از بهترینام‌. فکر کردن به موفقیت ذهن‌ شما رو عادت میده‌ تا برنامه‌ هایی‌ طراحی کنید‌ که‌ منجر‌ به‌ موفقیت‌ بشن‌ و فکر‌ شکست دقیقا برعکس‌ عمل‌ میکنه. مرتبا به‌ خودتون یادآوری کنید‌ که‌ شما از اونچه‌ که‌ فکر میکنید‌ بهتر هستید‌.

افراد موفق‌ از آسمون نیومدن‌، برای‌ موفقیت نیازی هم‌ به‌ نبوغ‌ فوق العاده‌ایی‌ نیست؛ هیچ‌ چیز اسرار آمیزی‌ هم‌ در مورد اونها وجود نداره. به شانس هم ربطی نداره؛ افراد موفق جماعت عادی هستند که فقط باور به خودشون و اعتقاد به کار های خودشون رو در خودشون پرورش دادند. پس هرگز تحت هیچ شرایطی خودتون رو به بهای اندکی نفروشید باور های بزرگی داشته باشید میزان موفقیت شما بستگی به میزان اعتقاداتون داره؛ با اهداف کوچیک انتظار دستاورد های بزرگ رو نداشته باشید. به اهداف بزرگ فکر کنید تا به‌ نتیجه‌ های بزرگ هم برسید فقط اون چیزی که توی ذهنتون راه بدید و دوست دارید اتفاق بیفته.

نظر خانوم مهلا جهانتیغ در رابطه با اهمیت تغذیه و سلامتی

بدن ما مثل ماشین می مونه اگه زیاد استراحت کنه به سختی روشن میشه؛ ممکنه حتی اصلا روشن هم نشه اگه‌ هم یکسره ازش کار بکشیم بنزین‌ تموم‌ میکنه و مستهلک میشه؛ میخوام‌ بهت‌ بگم‌ رفیق‌ اگه زیاد استراحت کردی بیا و شروع کن و با جون و دل برای رویاهات تلاش کن و اگه استراحت نداشتی سعی کن یه نیم روز رو به خودت استراحت بده نه اینکه بخوابی و به کارای مورد علاقه برس تو فقط شروع کن ۱۵ دقیقه ورزش کن ۳۰ دقیقه برای تفریح مورد علاقه ات وقت بزار. تغدیه ات رو هم سعی کن سالم باشه فست فود و کافئین و نوشابه و انواع سس در برنامه غذایی ات نباشه. لبنیات، سبزیجات، غذای سنگین هم نخورید که همش خواب باشید.

با انجام این کارها جایگاه تون رو بالا ببرید و از خودتون خجالت نکشید؛ انتظاراتون رو از خودتون بالا و از بقیه پایین نگه دارید کاری ک دارید انجام می دید از ته‌ قلب انجام بدید و به درست بودنش اطمینان کامل داشته باشید سعی کنید توی محیط کاری تون، در محیط درس و هرجا که محل ترددتون هست با آدمای اونجا با احترام و محبت برخورد کنید.

افکارت را کنترل کن!

نه گفتن رو یاد بگیرید شاید خودمم بهش خیلی زیاد نیاز دارم به خودت ایمان داشته باش هیچ وقت نخواهید شبیه دیگران باشید. از شما فقط یه نسخه وجود داره پس مراقب خودت باش. هرآدمی رنج هایی در دل دارد که از دیگران مخفی میکند بیشتر اوقات شخصی را که سرد خطابش میکنی دراصل غمگین است. ازاین به بعد هرروز نسبت به معنایی‌ که به چیز ها می دهم بسیار آگاه خواهم بود.
من به چیزهایی معنا می دهم که به من کمک میکند یاد بگیرم و بهتر شوم و به کمال نزدیک تر شوم؛ من قصد دارم چیز هایی را معنا کنم که به لطف و بخشش و عشق به خود و خود آگاهی مربوط است و قضاوت منفی را کنار خواهم زد؛ شما بالاخره باید اینکار را یک روز شروع کنید بنابراین هرگز به آنها آموزش داده نمی شود که چگونه رویدادهای زندگی خود را به امنیت تفسیر کنند و از آنها درس بیاموزید.

اینه که بهمون تلقین میکنه زندگی همینه بشین و نگاه کن. دراین صورت و با این پیش فرض، افکارمون توسط دیگران ساخته میشه و مدام شرطی میشیم و ما هرگز یاد نمیگیریم که افکارمون رو کنترل کنیم؛ من می خوام شما عمق و معنای کاملی را که درزندگی تون سزاوارش هستید احساس کنید؛ زیرا در تعریف وقایع زندگی خودبه شکلی معنادار فکر نکرده ایم. زندگی خود را گرامی بدارید. آیا می دونین چه کسانی در زندگی خود معنایی باور نکردنی احساس میکنن؟ افرادی که زندگی خود را گرامی می دارند و لحظه های عمرشون رو گرامی میدارن، یادبگیرید زندگی تان راگرامی بدارید و قدردان فصول مختلف زندگی تان باشید اگر بتوانید اینکار را بکنید فکر میکنم یک اتفاق جادویی رخ می دهد.

این جملات رو رو به آینه با خودت تکرار کن. من میتونم، همونطور ک بقیه تونستن پس منم از پسش برمیام؛ نجنگیده نباز، برنده باش نه بازنده و سعی کن قهرمان زندگی خودت باشی.

اگر کاری که انجام می دهید رو باور داشته باشید و اگر به راهی ک می روید ایمان داشته باشید اون کار برای شما انجام میگیره؛ این باور انرژی فوق العاده ایی به شما میده و این انرژی در ذهن ناخودآگاه شما و جهان هستی شور و شوقی عمیق ایجاد میکند و ارتعاش های عالی میفرسته و اون وقت همه چیز دست به دست هم میده و یک رویداد بزرگ و عالی براتون اتفاق میفته و اگر باور نکنید هر اندازه که کار فیزیکی انجام بدید موفقیت چشم گیری نخواهید داشت پس باور کن تا اتفاق بیوفته؛ وقتش رسیده تا عصبانیت، دل خوری و ترس رو رها کنی! وقتش رسیده حال و هوای شکر گذاری، بخشش و عشق رو تو خودت ایجاد کنی تا حال و هوای خودت به مراتب بهتر بشه؛ قوی باش تا کسی شکستت نده، نجیب باش تا کسی تحقیرت نکنه و خودت باش تا هیچ کس فراموشت نکنه.

عوامل تاثیرگذار در مسیر موفقیت از دید خانوم مهلا جهانتیغ

باور های خوب باور هایی‌ هستند که به شما احساس آرامش و اطمینان قلبی می دهد. وقتی دنبال احساس خوب باشی، اتفاق های خوب‌ میفته،  وقتی هنوز نگران نرسیدن به یه سری خواسته ها هستی یعنی ازشون داری‌‌ دور میشی‌، پس‌ بیا‌ تنها باور هایی رو قبول کن که بهت احساس بهتر میده و کمک کننده هستند تا بتونی به زیبایی خواسته هات رو خلق کنی؛ ما خالق زندگی خودمون هستیم، ذهن منفی گرا در خود هزاران تهدید مثل ترس، عدم توانایی و تصمیم گیری و شک و ترید و کج خلقی رو پرورش میده. به هرچیزی که دوست دارید و علاقه دارید صحبت کنید تا چیزهایی که دوست دارید به سمت خودتون جذب کنید. با این چیزها و عادت هایی که میگم موفقیت و پیشترفت تضمینیه.

 1.  یادگیری و آموزش همیشگی
 2. مطالعه زیاد روزانه
 3. فکر مثبت و خلاق
 4. داشتن روتین روز و شب
 5. داشتن برنامه ریزی و برنامه بلند مدت و کوتاه مدت
 6. خوش اخلاق و پرانرژی بودن
 7. نوشیدن آب به مقدار کافی و لازم
 8. هوشمندانه کارکردن و نه سخت کارکردن
 9. تمرینات ورزشی منظم
 10. عملگرا و ریکس پذیر بودن
 11. تفریح و استحراحت سالم و به اندازه
 12. رژیم غذایی سالم
 13. برنامه ریزی روزانه و انضباط در کارها و رفتارها
 14. مدیریت زمان

فرق روز خوب و بد و حال ما تعیین میکند و فرق حال خوب و حال بد رو ذهنمون؛ اگر ذهن مثبت اندیشی داشته باشید حالمون خوب و روزمون بخیر اما امان از ذهن منفی حال رو خراب و روز رو تباه میکند. مراقب ذهنمون باشیم شاید امروز روز ترقی و رشد ما باشد اما نمیتونیم با ذهن منفی اینو درک کنیم.