به‌نام خداوند‌ روشن‌ضمیر خداوند روشنگر بی نظیر

من مهتاب جهانتیغ هستم متولد اسفند ۱۳۷۵ در یکی از روستاهای مرزی سیستان و در دبیرستان نمونه شهرستان زهک درس خوندم.
در بهمن ماه ۱۳۹۹ به عنوان شاگرد اول با معدل ۱۸/۸۲ در رشته علوم قرآن وحدیث فارغ التحصیل شدم و به عنوان استعداد درخشان سهیم برای کارشناسی ارشد گرفتم ولی مد نظرم هست در آینده نزدیک ارشد روانشناسی بخونم.

در دوران دانشجویی خانوم مهتاب جهانتیغ

دوره دانشجو معلمی قرآن کریم،دو دوره هلال احمر ،دوره‌ی آموزشیار ومربی قرآن رو گذروندم.
علاقه‌ی خاصی به بسیج و کارهای جهادی دارم از زمان دبیرستان تا حالا با بسیج دبیرستان ودانشگاه ومحلات فعالیت داشتم ودارم و تو قسمت‌های مختلف بسیج فعالیت کردم.
و چند ماه که به عنوان مربی قرآن کلاس برگذارم میکنم.
به نویسندگی ونوشتن متن‌ ‌های مختلف علاقه دارم ولی به طور جدی دنبالش نرفتم.
برای اهدافم میجنگم و به راحتی تسلیم نمیشم غالبا توی هر اتفاق خوب وبد دنبال نکته آموزنده‌اش میگردم.
اگر مسئولیتی رو قبول کنم همه‌ی تلاشمو میکنم که به نحوه احسن مسئولیتم رو به انجام برسونم و از تجربه‌های جدید استقبال می کنم.
امیدوارم از الان تا پایان کنکور کنار هم به موفقیت‌های قشنگی برسیم.

توصیه خانوم مهتاب جهانتیغ به کنکوری ها

کنکوری های عزیز رشته انسانی، در ابتدای کار میخوام یه نکته مهم رو بهتون بگم. بچه ها مشاوره یه کار تخصصی هست. مشاوره با رتبه های برتر کنکور ، یعنی مشاوره با حرفه ای های کنکور.

به جرات میتونیم بهتون بگم هیچ گاه نمیتونید یک کار حرفه ای رو بطور رایگان داشته باشید.

اما خدارو شاکریم که تونستیم بصورت رایگان به پرسش های شما پاسخ بدیم ، بهتون برنامه بدیم کلاس وفیلم آموزشی و کتاب وآزمون و تست رایگان بدیم اونم توسط رتبه های برتر کنکور
کافیه برنامه یادوین رو نصب کنید وبا ما همراه باشید تا به اهدافی که دوست دارین ولایقش هستین برسین

شما بهتریند وبهترین‌ها لایقتون پس هیچ وقت خودتون دست کم نگیرید.

مشاوره کنکور چقدر می تونه کمک کننده باشد؟

یکی از مشکلات داوطلبان کنکور این است که فهرست منابع مطالعه برای قبولی در کنکور بسیار زیاد می باشد این امر موجب میشود که برنامه ریزی درسی برای این دسته از افراد سخت باشد به همین دلیل در قدم اول مشاور میتواند با توجه به هدف شما، مشاوره و برنامه ریزی‌درست و اصولی داشته باشید. نحوه مطالعه در کنکور یکی از مهمترین موارد می باشد. با توجه به اینکه امتحانات مدارس به صورت تشریحی برگزار می شود، دانش‌آموزان نمی‌توانند مطالعه اصولی و درستی برای کنکور ندارند به همین دلیل حتی با صرف زمان زیاد برای مطالعه گاهی به نتیجه مطلوب خود دست پیدا نمیکنند. بنابراین آموزش نحوه مطالعه اصولی و درست از جمله خدمات یک مشاور کنکور می باشد.

قطعاً مشاوران کنکوری با توجه به تجربه و علم خود می توانند به شما در رابطه با راه های موفقیت بسیار کمک کنند. اما تلاش شما و عمل‌ به این توصیه ها از جمله موارد بسیار مهمی است که رعایت آن ضروری به نظر می رسد. بنابراین بخش مهمی از اخذ نتیجه برای کنکور به عملکرد شما مربوط می شود.
همیشه در تمام مراحل زندگیتون ۳تا (ت) رو یادتون بمونه توکل،توسل،وتلاش.
برای موفقیت همه‌ی تلاشتون بکاربگیرید وتوسل کنید به ائمه و وبا توکل به خدا نتیجه‌ رو بسپارید بهش
مطمئن باشید بهترین اتفاق براتون رقم میخورد
عوامل موفقیت شما داشتن پشتکار ،علاقه وانگیزه رمز موفقیت شماست برای دست یابی به هدف بایدصبور بود به خودت اعتماد داشته باشی
چون موفقیت ما در اعتمادمون به خودمون شکل میگیره
تصور مثبت از خودت داشته باش ودر جهت ایجاد تغییرات مثبت در خودت تلاش کن و یادت باشه هرآغازی مشکل است درنوآوری واختراع ۱٪الهام است و۹۹٪تلاش وپشتکار وکوشش استمرار وتداوم درکار داشته باش .همانند قطره آبی که برای سوراخ کردن سنگ تداوم دارد زیرا تلاش آنی وبدون تداوم کافی نیست.

انگیزه نیروی بزرگ واسرار آمیزی است که با کمک آن میتوان به موفقیت های بزرگی رسید

کنکور یک مسابقه است که علاوه بر مهارت های علمی نیاز به تجربه وتکنیک دارد و تقویت انگیزه

جمله “من میتوانم”را همیشه تکرار کنید

به جای واژه های منفی(نمیدانم _نمیتوانم_نمیشود)
ازواژههای جایگزین خودباوری _ خودرهبری _خودیاری استفاده کنید

حالا بریم سراغ چند نکته طلایی برای مشاوره و برنامه ریزی‌کنکور
با کنکور باید به صورت آگاهانه برخورد کرد

بسیاری از افرادی که برای کنکور شرکت میکنند تلاش می کنند و درس می خوانند اما تنها برخی از آنها موفق به کسب رتبه خوب می شوند به نظر شما علت آن چیست؟ چرا دانش آموزان با منابع یکسان نتیجه های متفاوتی کسب می‌کنند؟ چگونه می توانید به این راهکارها دست پیدا کنید تا شما هم بتوانید رتبه مورد نظر خود را کسب نمایید؟

اول از هم برای خود هدف مشخص کنید

تا زمانی که شما هدف خود را تعیین نکرده باشید نمی توانید به سوی آن حرکت کنید و یا اینکه برای رسیدن به آن تلاش نمایید. بنابراین تعیین هدف در وهله اول یکی از مهمترین مسائلی است که شما باید آن را مشخص نمایید اگر با رشته های مختلف آشنایی لازم را ندارید می توانید ازراهنمایی و مشاوره انتخاب رشته موسسه یادوین استفاده کنید.

منابع درست انتخاب کنید

شما که در حال مطالعه این مقاله می باشید ممکن است دانش آموز و یا داوطلب کنکور باشید.شاید یکی از علتهایی که شما داوطلب عزیز سال گذشته موفق به کسب رتبه ای خود نشده اید انتخاب نادرست منابع کنکور باشد. همچنین دانش آموز عزیزی که هنوز در کنکور شرکت نکردید در انتخاب منابع خود دقت لازم را داشته باشید.

ضرایب کنکور
آیا می دانید در کنکور، هر یک از دروس از اهمیت متفاوتی برخوردار هستند؟ با توجه هدف شما کدام یک از دروس اهمیت بیشتری دارد؟ بهتر است هنگام تماس با مشاور، جدول مربوط به ضرایب دروس را از او بپرسید تا در برنامه‌ریزی خود برای درسی که از ضریب بیشتری برخوردار است، زمان و انرژی بیشتری را بگذارید.

برنامه ریزی اصولی داشته باشید

داشتن یک برنامه ریزی درست و اصولی می تواند موجب شود تا علاوه بر اینکه زمان شما به هدر نرود، به نتیجه مطلوب خود نیز دست یابید. اگر بتوانید با مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی با رتبه های تک رقمی در ارتباط باشید، گام بزرگی در رسیدن به موفقیت برداشته اید و در موسسه یادوین می توانید با رتبه‌های تک رقمی ارتباط داشته باشید

دریافت بانک سوالات از یادوین

سوالات سال‌های گذشته می تواند به عنوان منبع بسیار مهمی برای شما جهت آشنایی با نحوه طرح سوالات در هر درس باشد بنابراین دریافت کنکور‌های سال قبل می تواند شما را با نحوه مطالعه اصولی و درست و همچنین مطالب مهم آشنا کند‌.

اطلاع از بودجه بندی کنکور
سازمان سنجش و آموزش کشور هر ساله برای طرح سوال از دروس مختلف، به برخی از مباحث هر کتاب توجه ویژهای دارد و به همین دلیل سوالات بیشتری را از این مباحث طرح می نماید. اطلاع از بودجه بندی کنکور می تواند به شما کمک کند تا مطالب مهم و مباحث کلیدی را بهتر بشناسید و با تمرکز بیشتر و مطالعه عمیق تر بر روی این مباحث به سوالات بیشتری در زمان کنکور پاسخ دهید.

آموزش نحوه صحیح مطالعه

گاهی اوقات‌ برخی از دانش آموزان و داوطلبان تلاش زیادی برای درس خواندن می کنند ولی به دلیل اشتباهاتی که در نحوه مطالعه آنها وجود دارد موفق به کسب رتبه مناسب و خوب نمی شوند. بنابراین تغییر روش های نادرست مطالعه از جمله اقدامات ضروری برای این افراد می باشد.

هیچ درسی را حذف نکنید

تمام دروس در کنکور مهم هستند و هرگز تصور نکنید که میتوانید برخی از درس هایی را که برایتان دشوار هستند و یا علاقه به آنها ندارید را حذف کنید و با این اقدام امیدوار باشید که می توانید رتبه دلخواه خود را کسب نمایید چرا که طرح سوالات در سالهای برگزاری کنکورمتفاوت می باشد. بنابراین هرگز نمی توانید اطمینان داشته باشید که همه سوالات را می توانید پاسخ دهید.

امید و انگیزه خود را از دست ندهید

علت ناامیدی شما چیست؟ اگر روش های شما اشتباه است باید تلاش نمایید تا آن را تغییر دهید و اگر تا به حال نتوانسته اید موفقیت لازم را بدست بیاورید باید تلاش خود را چند برابر کنید اگر بخواهید به ناامیدی ها اجازه بروز دهید، حتماً راه شما را سد خواهند کرد و امکان موفقیت را از شما خواهند گرفت.
به کمک موسسه یادوین علت یابی کنید
علت اینکه شما نمی توانید از مطالعه خود نتیجه مورد نظر را کسب نمایید چیست؟ چرا پس از مطالعه خسته و کلافه می شوید چرا نمیتوانید آن طور که باید و شاید به نتیجه دلخواه خود دست یابید؟ تمام موارد و مشکلاتی را که برایتان به وجود میآید را ریشه یابی کنید و به دنبال علت و دلیل آن باشید. در واقع، مشاوران با انجام برخی از تست ها به راحتی می توانند با علایق شما آشنا شده و بدانند که دلیل کسل شدن شما چه چیزی می باشد.

یادداشت برداری کنید
یادداشت برداری یکی از مهمترین موارد برای مطالعه صحیح و اصولی می باشد. در زمان مطالعه و مرور، یادداشت برداریهای شما می تواند به عنوان منبع بسیار مهمی برای مطالعه به حساب میآید. دقت داشته باشید که یادداشت برداری باید به صورت اصولی و درست و حاوی نکات مهمی باشد.

مرور را فراموش نکنید

یکی از مهمترین موارد برای موفقیت در طرح مطالعه کنکور مرور کردن می باشد. تا زمانی که شما کتاب خود را نتوانید به درستی مرور کنید هیچ یک از مطالب در ذهن شما باقی نمی ماند و همچنین می توانید بر آن ها تسلط لازم را پیدا کنید. بنابراین همیشه در برنامه درسی خود زمانی را برای مرور کردن اختصاص دهید.

در ساعات مناسب مطالعه کنید

منظور ما از ساعات مطالعه درست یا مناسب این نیست که شما تمام شبانه روز را بی وقفه و بدون استراحت به مطالعه بپردازید. منظور و هدف ما این است که برای هدفی که تعیین کردهاید، میزان ساعت مطالعه درست و مناسبی داشته باشید. قطعاً زمان یادگیری برای هر دانش آموز ممکن است متفاوت باشد اما مدت زمان میانگینی برای رسیدن هر دانش آموز برای تحصیل در رشته های پرطرفدار وجود دارد که در صورت کم و یا زیاد شدن این ساعات، از هدف خود دور شود.

با کمک مشاوران یادوین سوالات کنکور را تحلیل کنید

تحلیل سوالات کنکور قدم مهمی در موفقیت شما محسوب میشود گاهی این تحلیل برای داوطلبان بسیار سخت است به همین دلیل به کمک یک مشاور می توانید همه سوالات را تحلیل نمایید و بر اساس تحلیل خود به جواب درست و منطقی، به اشتباه خود به هنگام مطالعه پی ببرید وتلاش در رفع این اقدام نمایید.

تفریح و سرگرمی را در برنامه خود داشته باشید

تلاش برای کنکور بدین معنا نیست که شما از تمام زندگی خود دست بکشید و همه وقت خود را برای درس خواندن اختصاص دهید. همه ما انسان ها در صورتی که در زندگی مان تنوعی نداشته باشیم، نمیتوانیم ادامه راه را به راحتی و با موفقیت پشت سر بگذاریم بنابراین در برنامه خود دقت داشته باشید که زمانی را برای تفریح و استراحت در نظر بگیرید تا بتوانید با انرژی بیشتری مطالعه را آغاز نمایید.

برای رفع استرس از مشاوران وپشتیبانان یادوین کمک بگیرید

داشتن استرس و اضطراب بسیار طبیعی می باشد چرا که آینده شما با این آزمون رقم خواهد خورد. اما این موضوع در صورتی است که استرس شما به حدی زیاد باشد که برای درس خواندن شما اختلال ایجاد نمایند. در این صورت حتماً باید با مشاور خود این موضوع را مطرح نمایید تا راهکارهای مناسب را به شما ارائه نماید. مشاوران می توانند با کمک متدهای مجرب، اضطراب شما را کاهش داده و شما را یاری کنند

اگر در درسی ضعیف هستید، در کلاس های کنکور شرکت کنید
برخی از دروس ممکن است برای ما سنگین و یا سخت باشند به همین دلیل حتی با مطالعه آنها نمی توانیم به خوبی از پس تست های آن بر بیاییم. در این صورت با شرکت در کلاسهای یادوین به بهترین نحوه آن درس را یادبگیرید و تست‌های کنکور را به راحتی پاسخ دهید

خلاصه مطلب
مطمئنا تا قبل از مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی نسبت به نقش مشاور کنکور اختیار نداشته اید. اما، در حال حاضر می دانید که با استفاده از مشاوره کنکور می توانید نکات کلیدی را انجام داده و شانس خود را در قبولی کنکور افزایش دهید.و امیدوارم بتوانید در این آزمون رتبه منحصر به فردی را به دست بیاورید.